Alternativní metody
proti bolesti hlavy
a migréně
.

Lidé jsou ochotni vyzkoušet cokoli, aby si od bolesti ulevili.

#pozitivneprotibolesti

Víc a víc lidí trpících bolestmi hlavy nebo migrénou se začíná přiklánět
směrem k alternativní léčbě bolesti, která slibuje pomoc a úlevu.
Jedná se třeba o akupunkturu, akupresuru, piercing. Vyzkoušeli byste některou ze zmíněných metod?

AKUPUNKTURA

Akupunktura je léčebná metoda, při které se do akupunkturních bodů na povrchu kůže vpichují tenké jehličky. Akupunkturní body jsou viděny jako místa, kde se stimulují nervy, svaly a jiné tkáně. Tato stimulace přináší zvýšený průtok krve a stimuluje reparační (obranné) procesy vlastního těla.

Akupunktura se používá při akutní bolesti zad, migrénach, nebo při tenzních bolestech hlavy. Rozhodnete-li se akupunkturu vyzkoušet, dávejte si velký pozor na to, komu se svěříte do rukou. Akupunktura vám může způsobit škody, pokud ji nepraktikuje profesionál.

Stimuluje nervy, svaly a jiné tkáně
Akupresura

AKUPRESURA

Akupresura je technika alternativní medicíny, která může u některých lidí pomoci zmírnit příznaky migrény.

Akupresura je založena na podobných principech jako akupunktura. Zahrnuje stimulaci různých tlakových bodů na různých částech těla. Celkovým cílem akupresury je zmírnit bolest a podpořit hojení.

PIERCING PROTI MIGRÉNĚ

Známý jako „daith ear piercing“. Rozšířil se v 90. letech 20. století, ale původně nebyl určen pro lékařské účely.

Začal se nosit jako módní výstřelek s duchovně-pověrčivým pozadím. Kolem piercingu a migrény panuje stále mnoho kontroverze. Někteří lidé na jeho účinnost nedají dopustit, jiní ho z důvodu nedostatku klinických důkazů považují za placebo efekt.

Piercing, který má pomáhat s migrénou, se neliší od jiných piercingů z hlediska materiálního složení. Rozdíl je ve způsobu jeho umístění. Umisťuje se totiž cíleně, a to do akupresurního bodu, který se nachází na ušním boltci, díky čemu
má dojít k navození příznivého účinku na organismus. Při nepřetržité stimulaci nervových zakončení vagusu (plantárního nervu) se někdy až mučivé příznaky migrénových bolestí hlavy údajně zmírňují nebo zcela mizí.

V závislosti na intenzitě migrény mohou být aplikovány i dva piercingy.

Bolest hlavy zmírňuje nebo zcela mizí