Ibalgin® Duo Effect

 


LÉČIVÉ LÁTKY

50g balení: ibuprofen 2,5 g, heparinoid S 100 mg.
100g balení: ibuprofen 5 g, heparinoid S 200 mg.

Ibuprofen působí protizánětlivě, potlačuje bolest, zmírňuje otok.
Heparinoid S v místě použití zabraňuje tvorbě krevních sraženin, urychluje vstřebávání krevních výronů, snižuje tvorbu otoků a působí protizánětlivě.

Léková forma: krém

Velikost balení: 50 g, 100 g

Vhodné pro: dospělé a dospívající od 12 let.

  • Vhodný k léčbě bolesti zad a k léčbě poúrazových stavů a následků sportovních úrazů, jako jsou otoky a krevní podlitiny, podvrtnutí kloubu, poranění měkkých částí kloubů.

DÁVKOVÁNÍ

Na postižené místo a jeho okolí vetřete 2–3krát denně 1 mm silnou vrstvu krému. Interval mezi jednotlivými aplikacemi 4–5 hodin.
Při rozsáhlých a bolestivých krevních výronech lze na počátku léčby překrýt ošetřené místo neprodyšným obvazem, nejlépe přes noc.

Bez parfemace.
Těhotné ženy mohou užívat Ibalgin® Duo Effect pouze v 1. a 2. trimestru těhotenství, a to po poradě s lékařem. V posledních třech měsících těhotenství se nesmí přípravek používat.
Kojící ženy mohou po poradě s lékařem přípravek užívat krátkodobě a na malé plochy, ovšem neměl by být aplikován na oblast prsou kojící matky.

KOMBINACE PRO SILNOU BOLEST

Při silných bolestech pohybového aparátu je vhodné na doporučení lékaře podpořit léčbu užíváním tablet Ibalgin® 400 mg.

Ibalgin® 400 mg potahované tablety je volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Obsahuje ibuprofenum. Ibalgin® Duo Effect je volně prodejný lék k vnějšímu použití. Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Příbalová informace (pdf)