Časté dotazy

Jak léky značky Ibalgin® fungují v těle?

Všechny volně prodejné léčivé přípravky značky IBALGIN® obsahují léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Léčiva z této skupiny se používají při léčbě bolesti, k tlumení zánětu a snižování horečky. Ibuprofen zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které se uvolňují v místě poškození tkáně a jsou odpovědné za vznik bolesti, zánětu i horečky.

Jaké jsou indikace volně prodejných léků značky Ibalgin®?

Volně prodejné léky značky Ibalgin® se nejčastěji užívají k tlumení bolestí pohybového aparátu – při bolestech zad, kloubů a svalů. Potahované tablety a měkké tobolky jsou účinné např. při bolestech hlavy a zubů nebo při bolestivé menstruaci. Ibalgin® Grip 200 mg/5 mg je vhodný také k tlumení bolesti vedlejších nosních dutin a snížení horečky při chřipce a nachlazení. Více viz popis jednotlivých léčivých přípravků.

Za jak dlouho zaberou léky značky Ibalgin® při léčbě bolesti?

Ibuprofen podávaný ústy (Ibalgin® 200 mg, Ibalgin® 400 mg, Ibalgin® Grip 200 mg/5 mg, suspenze Ibalgin® baby 20 mg/ml) má nástup účinku proti bolesti za 30 minut a účinek trvá 4-6 hodin. Ještě rychlejší nástup účinku proti bolesti má lysinová sůl ibuprofenu (Ibalgin® Rapid), a to za 15-30 minut. Také v případě suspenze Ibalgin® Junior 40 mg/ml nastupuje účinek proti bolesti za 15 minut.

Je možné kombinovat jednotlivé lékové formy mezi sebou?

Při silných bolestech zad, svalů nebo kloubů lze po poradě s lékařem kombinovat tablety Ibalgin® 400 mg s přípravky Ibalgin® 50 mg/ml gel, Ibalgin® 50 mg/ml krém nebo Ibalgin® Duo Effect. Avšak kombinace dvou různých účinných látek nesteroidních antirevmatik (např. ibuprofen a diklofenak) není vhodná. Před použitím přípravků Ibalgin® čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Mohou volně prodejné léky značky Ibalgin® užívat těhotné a kojící ženy?

Těhotné ženy mohou užívat všechny přípravky řady Ibalgin® pouze na výslovné doporučení lékaře, a to jen v 1. a 2. trimestru těhotenství.
Kojící ženy mohou na doporučení lékaře krátkodobě užívat Ibalgin® 200 mg, Ibalgin® 400 mg, Ibalgin® Rapid, Ibalgin® Grip 200 mg/5 mg, Ibalgin® 50 mg/ml gel, Ibalgin® 50 mg/ml krém a Ibalgin® Duo Effect.

Mohou užívat Ibalgin® 400 mg diabetici?

Diabetici mohou Ibalgin® 400 mg používat pouze po předchozí konzultaci se svým lékařem.

Mohou se volně prodejné léky značky Ibalgin® užívat při celiakii?

Ano, mohou. Žádný z vnitřně užívaných přípravků značky Ibalgin® neobsahuje lepek.

Jaká je maximální dávka léku Ibalgin?

Dospělí a dospívající od 12 let mohou užívat nejvýše dávku 1 200 mg ibuprofenu denně (to odpovídá 3 tabletám Ibalginu® 400 mg nebo 3 tobolkám Ibalginu® Rapidcaps 400 mg měkké tobolky).